Jim Davis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jim Davis
Jim Davis cropped.jpg
Davis, 2010
Informacione personale
Ditëlindja 28 korrik 1945
Vendlindja Marion, Indiana, SHBA
Faqja zyrtare https://www.garfield.com/

James Robert "Jim" Davis (lindi më 28 korrik 1945) është komedian, prezantues televiziv, producent, aktor, dhe autor amerikan.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]