Jump to content

Joel Przybilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Joel Przybilla (shqiptim anglisht : / prɨzbɪlə / [1], i lindur më 10 tetor 1979) është një amerikan basketbolliste profesioniste. Një (2,16 m) qendra, ai aktualisht luan për Trail Blazers Portland në NBA. Pseudonimet e tij përfshijnë, "Ghostface", "Vanilla Gorilla "dhe "Thrilla".