John Cam Hobhouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

John Cam Hobhouse i njohur edhe si Lord Broughton personalitet politik dhe letrar anglez. Mik i shkrimtarit Xhorxh Bajron. Bshkëudhëtues në Shqipëri.

Jeta[redakto | redakto tekstin burimor]