Jump to content

John Perry Barlow

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
John Perry Barlow në vitin 2012

John Perry Barlow (3 tetor 1947 - 6 shkurt 2018)[1] ishte një poet amerikan dhe eseist, një fermer i bagëtive dhe një aktivist politik i internetit, i cili ishte shoqëruar me partitë demokratike dhe republikane. Ai ishte gjithashtu një vokalist i grupit The Grateful Dead dhe një anëtar themelues i Electronic Frontier Foundation. Ai ishte Bashkëpunëtor në Qendrën Berkman të Internetit dhe Shoqërisë në Universitetin e Harvardit, ku ai kishte mbajtur angazhuar që nga viti 1998.


Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]