Jonas Fossli Gjersø

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jonas Fossli Gjersø (lindi më 21 prill 1983) është historian norvegjezë.

Ai ka përfunduar doktoraturën filozofikeShkollën Ekonomike dhe Shkencave Politike në Londër në vitin 2015.