Jorquera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorquera
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Jorquera is located in Spanjë
Jorquera
Jorquera

Koordinatat: 39°10′V 1°31′P / 39.167°V 1.517°P / 39.167; -1.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Andalusia
Qarku Albacete
Kryetari i Bashkisë Jesús María Jiménez Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.97 km2
Lartësia 682 m (m.n.d.)
Popullsia 477 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Jorqueranos
Zona Kohore UTC+1

Jorquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Albacete, të provincës Andalusia. Jorquera ka 477 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]