Joseph John Thomson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Joseph John Thomson (1856-1940) ishte fizikant dhe dha temen e pare te sturouktures se atomit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]