Kacetajka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kacetajkë
Fshat
Vendndodhja
Kacetajkë is located in Greqia
Kacetajkë
Kacetajkë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Oleni
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 4′ 59″ Veri

21° 40′ 30″ Lindje

Popullsia 42 banorë (2011)

Kacetajkë[1] (greqisht: Κατσαϊταίικα/Katsaïtaíika) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.