Kadri Roshi - Kalorësi mbi det

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Kadri Roshi - Kalorësi mbi det" një ese monografike shkruar nga skenaristi dhe regjisori Petrit Ruka. Janë rreth 190 faqe episodike. Për herë të parë botohen edhe 20 fotografi të realizuara gjatë realizimit të dokumentarit "Butrinti i gjallë".


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Gazeta "Panorama" e mërkurë 25 shkurt 2009.