Kalaja e Zgerdheshit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja e Zgerdheshit
Lloji Arkitekture
Vendndodhja Krujë, Shqipëri
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Vendstrehim

KALAJA E ZGERDHESHIT ne fshatin Zgerdhesh ne Lindje te Ures se Zeze, ne JugPerendim te fshatit Zgerdhesh, ne kuoten 252, muret dhe gjithe kodra e kufizuar nga veriu e jugu me 2 perrenjte, nga lindja me qafen dhe nga perendimi ne arat e lagjes Kakariq.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]