Kalivaç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalivaçi
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Gjirokastrës
Rrethi: Rrethi i Tepelenës
Komuna: Komuna Krahës
Targat e automjeteve: TP
Përdorimi i stampës

Kalivaçi është një fshatkomunën Krahësrrethin e TepelenësShqipërisë. Ne Kalivaç ndodhet edhe gura nje mbrekulli natyrore e ruajtur brez pas brezi. Eshte uje i pishem dhe shume i ftohte dhe i fresket si ne vere edhe ne dimer. Shume turiste kane ngelur te kenaqur nga vizitimi i Kalivacit.


Pamje nga Shkembi i Lunecit

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]