Kalix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalix
Qytet
noform
Pamja e një kishe në Kalix
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Rajoni Rajoni i Norrboten
Provinca Norrbotten
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 7,299 banorë
Dendësia 946 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.kalix.se/

Kalix (Filandisht: Kainuu) është qytet në provincën Norrboten, Suedi.