Kallauzlia (Karbincë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kallauzlia (Karbincë)
Калаузлија
Fshat
noform
Vendndodhja
Kallauzlia (Karbincë) is located in Maqedonia e Veriut
Kallauzlia (Karbincë)
Kallauzlia (Karbincë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 47′ 07″ Veri

22° 20′ 00″ Lindje

Popullsia 61 banorë (2002)