Kallimerjanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kallimerjanj
Καλημεριάνοι
Fshat
Vendndodhja
Kallimerjanj is located in Greqia
Kallimerjanj
Kallimerjanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Qim-Alliver
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 36′ 60″ Veri

24° 5′ 24″ Lindje

Popullsia 303 banorë (2011)

Kallimerjanj[1] (greqisht: Καλημεριάνοι/Kalimeriánoi) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.