Kalljanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalljanj
Καλιανοί
Fshat
Vendndodhja
Kalljanj is located in Greqia
Kalljanj
Kalljanj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Stimfali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 53′ 22″ Veri

22° 29′ 42″ Lindje

Popullsia 174 banorë (2011)

Kalljanj[1] (greqisht: Καλιανοί/Kaliánoi) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.