Kamalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamall
Διόνυσος
Fshat
Vendndodhja
Kamall is located in Greqia
Kamall
Kamall
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Kamall
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 30′ 51″ Veri

22° 56′ 58″ Lindje

Kamall[1] (greqisht: Διόνυσος/Diónisos) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τζαμάλιον/Tzamálion.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 34.
  2. ^ Πανδέκτης: Tzamálion - Diónisos