Kamariza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamarizë
Άγιος Κωνσταντίνος
Fshat
Vendndodhja
Kamarizë is located in Greqia
Kamarizë
Kamarizë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Atikë
Qarku Atika Lindor
Komuna Kamarizë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 43′ 32″ Veri

24° 0′ 50″ Lindje

Kamarizë[1] (greqisht: Άγιος Κωνσταντίνος/Ayios Konstantínos) është fshat në qarkun i Atikës, Greqi. Përpara vitit 1954, vendbanimi është njohur me emrin e vjetër në formën greke Καμάριζα/Kamáriza.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 33.
  2. ^ Πανδέκτης: Kamáriza - Ayios Konstantínos