Kamnik (Slloveni)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamnik (Slloveni)
Grb Kamnika.svg

Kamnik (gjermanisht: Stein in der Oberkrain) është një vendbanim, qytet zyrtar dhe qendër e komunës në rajonin e Sllovenisë Qendrore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]