Kantina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kantina është një vend i freskët dhe i mbyllur, zakonisht në bodrum, ku mbahen a ruhen pije të ndryshme në sasi të mëdha [1].

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980