Kapësi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kapësi është ai që kap dikë a diçka dhe e mbanë që të mos i shpëtojë[1].

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980