Kapka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kapka është grumbull a stivë sendesh të vëna njëri mbi tjetrin ; disa duaj drithi (gruri, misri, thekre etj.) që janë mbledhur e janë vënë më këmbë ose stivë ; kapule, kapicë[1].

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980

Shiko dhe këtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]