Kapra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kapra
-
Kapra
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Caryophyllales
Familja: Capparaceae
Grupi: Capparis
Capparis spinosa

Kapra është anëtar i familjes Capparidaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kapra në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Capparaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale