Jump to content

Kara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kara
Background information
OrigjinaSouth Korea Korea e Jugut
ZhanretK-Pop, Dance Pop
Këngëtarë
Vitet aktik2007
LabeliDSP Media
WebsiteKara

Kara(Koreane: 카라) ose grup nga Korea e Jugut. Kara Përbëhet nga katër vajza : Park Gyuri, Han Seung-yeon, Goo Ha-ra, Nicole, Ji-Young

  • 2007: the First Bloooooming
  • 2008: Rock U
  • 2008: Pretty Girl
  • 2009: Honey
  • 2009: Revolution
  • 2010: Lupin
 Commons: Kara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Ky Tekst nuk permbane shume informacion. WIKIPEDIA