Kara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kara
KARA Korean Idol group.jpg
Informacione
Prejardhja Flag of South Korea.svg Korea e Jugut
Zhanri K-Pop, Dance Pop
Profesion(e) Këngëtarë
Label DSP Media
Vite aktiv 2007
Bashkëpunim(e) me Park Gyuri
Han Seung-yeon
Goo Ha-ra
Nicole
Ji-Young
Webfaqja
Kara

Kara(Koreane: 카라) ose grup nga Korea e Jugut. Kara Përbëhet nga katër vajza : Park Gyuri, Han Seung-yeon, Goo Ha-ra, Nicole, Ji-Young

Album[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2007: the First Bloooooming
  • 2008: Rock U
  • 2008: Pretty Girl
  • 2009: Honey
  • 2009: Revolution
  • 2010: Lupin
 Commons: Kara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Ky Tekst nuk permbane shume informacion. WIKIPEDIA