Karadaku (Rashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karadak
Карадак
Fshat
Vendndodhja
Karadak is located in Serbia
Karadak
Karadak

Koordinatat: 43°14′54″V 20°40′38″L / 43.24833°V 20.67722°L / 43.24833; 20.67722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Rashkë
Komuna Rashkë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Prefiksi 036
Koordinatat 43° 14′ 54″ Veri

20° 40′ 38″ Lindje

Karadak (serbisht: Карадак/Karadak) është fshat në komunën e Rashkës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në këtë vendbanim jetojnë 61 banorë të moshës madhore., dhe ka 24 ekonom familjare. Ky vendbanim karakterizohet me strukturë nacionale të popullsisë. 68.05% janë deklaluar si jugosllav. serb 29% të panjohur rreth 3%.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]