Karbinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karbinca
Карбинци
Fshat
noform
Vendndodhja
Karbinca is located in Maqedonia e Veriut
Karbinca
Karbinca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 298 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 49′ 00″ Veri

22° 14′ 15″ Lindje

Popullsia 673 banorë (2002)