Karl Bögelein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karl Bögelein
Të dhënat personale
Emri i plotëKarl Bögelein
Data e lindjes28 Janar 1927(1927-01-28)
Vendi i lindjesBamberg, Gjermania
Data e vdekjes9 Gusht 2016 (89 vjeç)
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
–19511. FC Bamberg
1951–1957VfB Stuttgart166(0)
1957–1963SSV Reutlingen 05154(0)
Ekipi kombëtar
1951Gjermania1(0)
Ekipet e menaxhuara
1972VfB Stuttgart
1976VfB Stuttgart
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Karl Bögelein (28 janar 1927 – 9 gusht 2016) ishte futbollist dhe trajner gjerman.