Karli I Anzhu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karli I Anzhu

Karli I Anzhu (1226/1227 - 7 janar 1285) ishte anëtar i dinastisë Kapetjane dhe themelues i derës së dytë të Anzhuve.