Jump to content

Kategoria:1022

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

GJergj kastrioti ka qene nje trim i cili nuk esht friksuar per te shkuar 10 vjet i vogel nen trojet e sulltanit.. Ai i ka ikur nje njeriut i cili ka qene i vrazhde ndaj popullit shqiptar. KA IKUR DHE NUK E KA LENE ATDHEUN E VET SEPSE KA QENE NJE NJERI I CILI NUK E HARRON ATDHEUN KA ARDHUR NE VENDLINDJE. POR PRAP SE PRAP PERANDORIA OSMANE QE KA QENE KUNDER POPULLIT SHQIPETAR KA ARDHUR DHE NUK E KA LENE TE JETOJ SI DUHET KA SHPALLUR LUFTE.

Faqet në kategorinë "1022"

Kjo kategori ka vetëm këtë faqe.

0–9