Kategoria:Faqet me lidhje të dëmtuara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

PERMBAJTJA

Liri A Vdekje,eshte nje nga filmat shqipetare me te njohur, me te pelqyer nga populli. Behet fjale per 5 shoke te cilet kane luftuar se bashku per pavaresine.[Mihal Grameno,Cerciz Topulli,Asllan etj...] Cerciz Topulli ishte udheheqes. Gjithashtu per kete histori eshte shkruar edhe nje liber nga Mihal Grameno ku behej fjale per nje mengjes kur ishte zgjuar duke degjuar Cercizin duke e thirrur.Ai i kish thene se kishte pare disa djem duke kaluar nga ajo rruge dhe e kish pyetur ne ishin djem shkolle po ishin ushtare.Ne ate liber shkruhet se sapo Cercizi kish hedhur dylbine kish kuptuar se ishin ushtare dhe bertiti me te madhe duke urdheruar qe te coheshin e te merrnin arme e gjithcka kishin si send per te luftuar. Aty ata ishin perballur si trime te vertete dhe kishin vrare shume ushtare.

MORALI/MESAZHI

Ne duhet te jemi te forte e guximtere perballe cdo veshtiresije,frika nuk duhet te na mposhte.Ne duke treguar friken tone bejme nje hap larg fitores sone dhe i tregojme keshtu dobesite tona dhe kundershtari yne fiton nje pike.

Faqet në kategorinë "Faqet me lidhje të dëmtuara"

Kjo kategori ka 200 faqe nga 4.524 gjithësej.

(faqja paraardhëse) (faqja pasardhëse)

A

(faqja paraardhëse) (faqja pasardhëse)

Media në kategorinë "Faqet me lidhje të dëmtuara"

Kjo kategori ka 75 skedarë nga gjithsej 75.