Jump to content

Kategoria:Shkencë e tokës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Artikulli kryesor për këtë kategori është Shkencat e Tokës.

Shkencat e Tokës (gjithashtu njihet edhe si gjeoshkenca, gjeoshkencat, ose shkencat e tokës) përfshinë të gjitha shkencat që lidhen me planetin Tokë. Është ndoshta një rast i veçantë në shkencën planetare, që Toka është planeti i vetëm i njohur për jetën, i njohur për Homo sapiens. Ka dy qasje reduktuese dhe holistike për shkencën e Tokës.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka vetëm këtë nën-kategori.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

Gj

Faqet në kategorinë "Shkencë e tokës"

Kjo kategori ka 2 faqe nga 2 gjithësej.