Kategoria diskutim:Absolventët e Universitetit të Athinës

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi kategorinë Absolventët e Universitetit të Athinës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

@Drenisa pershendetje. Uroj te kesh patur mundesine t'i kalofsh keto ditet e zjarrta ne ndonje qoshe me hije. Po shihja ndryshimet qe ke bere keto kohe dhe m'ra ne sy ky termi "absolvent", me sa kuptoj nga ç'kerkova, duhet te jete term i zakonshem nga anet e Kosoves? Tung. Ikranjani (diskutimet) 28 korrik 2023 13:12 (CEST)[përgjigjuni]

Ikranjani, Pershendetje. Po perdoret ne Kosove, Maqeoni te Veriut, Mal te Zi, Kroaci, vendet gjermanofolese dhe disa vende sllavofolese, shih Absolvent — Drenisa (diskutimet) 28 korrik 2023 14:12 (CEST)[përgjigjuni]
@Drenisa e qarte. Ngaqe ne te Shqiperise nuk e perdorim, kemi "i laureuar" ngaqe e lidhim me pemen e larit. Ky absolvimi tingellon si alien, por si duket eshte çeshtje referencash te boteve universitare perkatese.Ikranjani (diskutimet) 28 korrik 2023 14:46 (CEST)[përgjigjuni]