Kategoria diskutim:Komuna në Mal të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi kategorinë Komuna në Mal të Zi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Komuna është komunë dhe nuk është opshtina mirpo që të dyja janë njësi administrative lokale. Në Shqipëri nuk thirret komun por rreth, qarkë, prefekturë. Si do që të jetë këto e kanë një emrërues të përbashkët Njësi administrative.

përkthimi i opshtinës është komunë dhe kurgjë tjtër. edhe në shqipëri ka komuna. Shiko këtu. tung --bet_0 25 Mars 2007 09:01 (UTC)