Kategoria diskutim:Kulturë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi kategorinë Kulturë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Për diskutimet e mëparshme shikoni arkivën.

Kategorizime jo te njëjta nga forma[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet 0! Kjo kategoria Kultura duket pak e komplikuar.

Kategoria është në trajtën e shquar, në numrin njëjës.

Shpjegim:[Redakto nëpërmjet kodit]

Meqënëse është kategori kryesore e shkallës së dytë mund të behet një përjashtim. Në rast se do e pranojmë një gjë të tillë, atëhere si do bëhet me kategoritë e tjera të kësaj shkalle?

Mos duhen lënë dhe këto të tjerat në këtë formë? Mua më duket shumë e arësyeshme.

  1. Gjeografia
  2. Historia
  3. Matematika
  4. Jeta private
  5. Dituritë natyrore dhe shkencore
  6. Shoqëria civile
  7. Teknologjia
  8. ...