Kimëz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kimëzi

Kimëzi është një fshatkomunën Gjegjan)rrethin e PukësShqipërisë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna Gjegjan eshte nje nder komunat me pupollsine me te madhe te rrethit te Pukes.

Banoret e komunes Gjegjan jane me origjine Mirditore. Si pasoje e nevojes se ndarjeve administrative, si shume zona te tjera Komuna Gjegjan kaloi nga administrimi i Mirdites ne varesi te rrethit te Pukes. Pavaresisht dallimeve kulturore dhe sociale, jane bere nje dhe kane nje bashkejetese sociale te admirueshme.