Kingman, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kingman, Indiana
Anglisht : Kingman
qytet
Vendndodhja
Kingman, Indiana is located in SHBA
Kingman, Indiana
Kingman, Indiana

Koordinatat: 39°58′2″V 87°16′43″P / 39.96722°V 87.27861°P / 39.96722; -87.27861

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.12 km2
 •  tokësore 2.12 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 511 banorë (2010)
Dendësia 240.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47952
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 58′ 2″ Veri

87° 16′ 43″ Perëndim

Kingman, Indiana (Kingman) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Kingman, Indiana jetojnë 511 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 240.6 banor/km2 (623.2 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.12 km2 (0.82 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 214 m (702 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kingman, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale