Kisa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisa
Qytet
noform
Café Columbia në Kisa
Vendndodhja
Kisa is located in Suedia
Kisa
Kisa
Vendndodhja e Kisa në Suedi

Koordinatat: 57°59′V 15°37′L / 57.983°V 15.617°L / 57.983; 15.617

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Komuna Kinda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.03 km2
Popullsia 3,687 banorë
Dendësia 916 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Kisa është qytet në Suedi me 3,687 banorë më 2010.