Klimeshtani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klimeshtani
Fshat
Vendndodhja
Klimeshtani is located in Maqedonia e Veriut
Klimeshtani
Klimeshtani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 904 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6342
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 15′ 22″ Veri

20° 46′ 02″ Lindje

Popullsia 57 banorë (2002)