Kllindeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kllindet
Κλειδί
Fshat
Vendndodhja
Kllindet is located in Greqia
Kllindet
Kllindet
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Brac
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 16′ 20″ Veri

23° 34′ 24″ Lindje

Kllindet[1] (greqisht: Κλειδί/Kleidí) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κλειδέτι/Kleidéti.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 34.
  2. ^ Πανδέκτης: Kleidéti - Kleidí