Kodi postar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kodi Postar)
Jump to navigation Jump to search

Numër i përbërë nga shifrat (një kod) të cilat përdoren në sistemin postal ndërkombëtar dhe përbrenda vendeve.

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]