Kodi postar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Numër i përbërë nga shifrat (një kod) të cilat përdoren në sistemin postal ndërkombëtar dhe përbrenda vedeve.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]