Kokëla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kokëlë
Κόκλας
Fshat
Vendndodhja
Kokëlë is located in Greqia
Kokëlë
Kokëlë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Mesini
Komuna Ohali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 16′ 16″ Veri

21° 52′ 14″ Lindje

Popullsia 344 banorë (2011)

Kokëlë[1] edhe Koklat[2] (greqisht: Κόκλας/Kóklas) është fshat në qarkun i Mesinisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Georgacas, Demetrius J., & William A. McDonald (1969). Place Names of Southwest Peloponnesus: Register and Indexes. University of Minnesota Press. fq. 314.
  2. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 40.