Koktej frutash

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Nevojiten:

2 filxhanë club soda ose ujë Gline, të ftohtë
1 filxhan lëng molle, të ftohtë
2 filxhanë lëng pjeshke, të ftohtë
1 filxhan lëng portokalli, të ftohtë
7 copa akulli

Rrihini të gjitha lëngjet në blender, shtoni akull dhe servirini në gota. Për garniturë mund të përdorni gjethe dhiozme të freskët.