Koktej me vishnje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vishnjet pastrohen nga bërthamat, vihen në enë porcelani, hidhet sheqer dhe shtypen, shtohet qumësht, akull, përzihen të gjitha së bashku dhe pija hidhet në gota.

  • Lëng vishnje : 1 gotë pije,
  • sheqer : 2 filxhanë kafeje,
  • qumësht : 1/2 gotë
  • dhe pak akull.