Kompani ujitëse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kompani ujitëse, nënkupton kompaninë publike të ujitjes e cila kryen shërbime të ujitjes për shoqata, fermerë dhe shfrytëzues të tjerë.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR UJITJEN E TOKAVE BUJQËSORE Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.