Komuna Ale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Ale
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e komunës Ale
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 332.1359 km2
Popullsia 28,914 banorë
Dendësia 87 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.ale.se

Komuna Ale (Suedisht: Ale kommun) është komunë në provincën Västergötland. Komuna u themelua në vitin 1974.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]