Komuna Skurup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Skurup
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e komunës Skurup
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Skåne
Qarku Qarku Skåne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 510.96 km2
Popullsia 15,213 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.skurup.se

Komuna Skurup (Suedisht: Skurups kommun) është komunë në Suedinë Jugore. Komuna ndodhet në provincën Skåne.