Konça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konça
Fshat
noform
Vendndodhja
Konça is located in Maqedonia e Veriut
Konça
Konça
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 654 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 29′ 45″ Veri

22° 23′ 06″ Lindje

Popullsia 967 banorë (2002)