Konska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konska
Fshat
noform
Fotografi e fshatit në vitin 1931
Vendndodhja
Konska is located in Maqedonia e Veriut
Konska
Konska
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1480
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 11′ 09″ Veri

22° 19′ 35″ Lindje

Popullsia 4 banorë (2002)