Korianderi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Korianderi
Korianderi
Korianderi
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Coriandrum
Coriandrum sativum

Korianderi ( lat. Coriandrum sativum L.) është lule e familjes Apiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Korianderi në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale