Kosova, Estonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosova
Fshat
Vendndodhja
Kosova is located in Estonia
Kosova
Kosova

Koordinatat: 58°14′V 27°2′L / 58.233°V 27.033°L / 58.233; 27.033

Administrimi
Shteti Flamuri Estonia
Qarku Qarku Põlva
Komuna Komuna Ahja
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 78 banorë (31 dhjetor 2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EET (UTC+2)
Verore EEST (UTC+3)

Kosova është fshat në në Komunën Ahja, Qarku Põlva, Estonia.